Школа і храм для християнських біженців на півночі Іраку
  • Втр, 18/08/2015 - 10:39

В Аінкаві, християнському передмісті Ербілю, столиці Іракського Курдистану, яке прийняло численних біженців з Долини Ніневії, захопленої бойовиками так званої Ісламської держави, стараннями італійських харитативних організацій розпочалося спорудження школи для дітей переселенців, які належать до християнської та єзидської меншин.

Після завершення всіх робіт споруджувана в таборі біженців школа зможе прийняти коло 600 дітей від 6 до 12 років. Для її спорудження, як і під час інших будівництв такого характеру, використовуються панельні конструкції. А це для того, як пояснюють ініціатори й виконавці проекту, щоб коли мине надзвичайна ситуація і родини зможуть повернутися додому, вони змогли забрати з собою також і школу. Вона буде названа на честь Непорочної Діви Марії, як і та школа, яку відвідували християнські та єзидські діти перед тим, як їхні домівки опинилися на лінії фронту.

Аінкава протягом останнього року пережила величезне зростання кількості населення, відколи ІДІЛ влітку 2014 р. напав на Моссул і території Долини Ніневії, змусивши до втечі десятки тисяч людей. Протягом цього періоду італійська асоціація «Міст для…», яка працює в Іраку вже 25 років та бере участь у спорудженні школи в таборі біженців, надала допомогу майже 43 тисячам переселенців.

Тим часом створена чотири роки тому у Франції асоціація «Fraternité en Irak» виступила з ініціативою спорудження храму для переселенців в таборі Ашті, які після вигнання з рідних домівок змушені молитися в полотняному наметі, в якому можуть поміститися лише 150 людей і який не захищає ні від літньої спеки, ні від зимових холодів. Крім того, він використовується не лише як каплиця, але як місце для проведення шкільних уроків і роздавання їжі.

«Серед випробувань, в яких наш люд покладається лише на Бога, 6 тисяч біженців в таборі Ашті дуже потребують храму, який би був достатньо великим і до якого не треба було би далеко ходити. Тоді вірні матимуть змогу молитися і щоденно брати участь в Службі Божій, як чинили це по своїх селах», – зазначив сирійсько-католицький архиєпископ Моссулу владика Йоган Моше, який також перебуває в Ербілю як вигнанець із своєї єпархії.

З нагоди першої річниці вигнання християн з Долини Ніневії, асоціація «Fraternité en Irak» започаткувала акцію «Збудуймо церкву християнським біженцям в Іраку». Спорудження храму в таборі Ашті, який вміщатиме 650 людей, коштуватиме понад 100 тисяч євро. Зібрано вже 10 частину потрібних коштів. Спорудженням займатимуться самі ж біженці, які перед вигнанням працювали на будівництві, а під час робіт використовуватимуться матеріали, які забезпечать ізоляцію як від спеки, так і від холоду.