Швейцарські єпископи: Богопосвячене життя – незамінне свідчення
  • Чтв, 04/12/2014 - 15:10

Богопосвячене життя є «незамінним свідченням», «пророцтвом» і деякою мірою «провокацією для сучасної людини», – пишуть швейцарські єпископи у душпастирському листі з нагоди Року богопосвяченого життя.

Ієрархи складають подяку ченцям та черницям за стиль життя, «який дає змогу багатьом чоловікам та жінкам почуватися щасливим, задоволеними та креативними», підкреслюючи здатність богопосвячених осіб «давати незамінне свідчення: убожества, що дає нову свободу в прийманні іншого, чистоти, яка оновлює свободу любові, та послуху, який дарує свободу слухання Бога». Саме в цьому світлі богопосвячене життя можна назвати «пророцтвом».

Одночасно, як читаємо далі у посланні, життя, посвячене Богові, в сучасних обставинах може виявитися «провокативним»: адже сучасна людина, зазвичай, шукає процвітання й багатства, в той час, як посвячені особи обирають убогість, щоб наближуватися до «найменших і найслабших» у суспільстві. Вільно прийняті целібат і чистота суперечать «свободі розпоряджатися собою», яка сьогодні вважається ідеалом, на відміну від послуху «того, хто смиренно відкривається на слухання Бога та людей».

Швейцарська Єпископська Конференція підкреслює, що «богопосвячене життя є незамінним знаком життя Церкви», особливо там, де воно стає на служіння громаді, зокрема, у сфері нових викликів. А таке наставлення здатне «потягнути за собою ентузіазм молоді», завдяки радості, якою натхнене служіння «життя, відданого наслідуванню Христа».