У Римі відбудеться презентація унікального архіву УГКЦ
  • Чтв, 21/11/2013 - 12:16

У понеділок 25 листопада, в Інституті св. Климента Папи в Римі відбудеться презентація архіву УГКЦ, заснованого Патріархом Йосифом Сліпим одразу після повернення із сибірської неволі. У ньому зберігаються історичні документи УГКЦ з 1963-1991 рр., архів видатного українського політичного діяча В‘ячеслава Липинського та документи з періоду визвольних змагань в Україні 1917-1923 рр., зокрема, Західної Української Народної Республіки.

«Прибувши до Риму після сибірського заслання, Патріарх Йосиф Сліпий розпочав активну діяльність над розбудовою українського життя в італійській столиці, - розповідає Директор архіву о. Іван Дацько. – Заснувавши Український католицький університет, він подбав також про створення архіву, у якому сьогодні зберігаються його особисті документи. Тут також зберігається архів його наступника, - кардинала Мирослава-Івана Любачівського. Йде мова про документи, датовані до 1991 р., - дати його повернення на Україну. Згодом архів було розширено деякими документами митрополита Андрея Шептицького, окремих єпископів нашої Церкви в Україні та діаспорі».

З 2008 року, за дорученням попереднього Глави УГКЦ Блаженнішого Любомира (Гузара), було розпочато процес його систематизації та впорядкування. Очолив роботу відомий фахівець в галузі церковної Історії проф. Олег Турій.

Доступ до Архіву УГКЦ в Римі можуть отримати науковці, які мають спеціальне доручення від єпископа або відповідну рекомендацію наукової інституції, яку представляють.

Додамо, що презентація архіву відбудеться в контексті святкувань з нагоди 50-річчя заснування Українського католицького університету.

Прес-служба Товариства «Свята Софія»

Джерело: http://news.ugcc.org.ua