Відкриття VI Дня молоді Азії
  • Чтв, 14/08/2014 - 12:20

Майже 10 тис. молодих людей із Південної Кореї та 23 інших країн з усього континенту взяли участь учора, 13 серпня 2014 р., у відкритті VI Дня молоді Азії (AYD-6) у Солмое біля південнокорейського міста Теджона.

Захід триває під гаслом «Молоде Азії! Постань! Слава мучеників ясніє над тобою». Папа Франциск має зустрітися з учасниками Дня молоді 15 серпня, де відправить для них Божественну Літургію на місцевому стадіоні.

День молоді розпочався польовою Літургією, яку перед санктуарієм на честь св. Андрія Кім Таегона у Солмое очолив єпископ Теджона, Лазар Ю Хон-сік. Серед співслужителів був секретар Конгрегації євангелізації народів архиєпископ Савіо Хон Тай-фай SDB. «Сподіваюся, що ви всі, тут зібрані, активно діятимете, аби зробити з Азійської Церкви реальність молодшу і більш місійну», — сказав головний служитель. Він додав, що це буде можливим тільки тоді, коли молоді віруючі будуть солідарні з Папою та його Апостольським повчанням про радість Євангелія.

«Треба завжди і всюди розсівати довкола себе любов, аби вона була посеред нас. Просімо Бога, Джерело любові, аби вділив нам благодать любити самих себе і своїх близьких», — Закликав єпископ Ю. Він зазначив, що молоді люди мають бути «голосом волаючого в пустелі», аби можна було відважно розмовляти про проблеми сьогодення, не відкидають їх, але й не даючи їм себе побороти. «Молодість, що є у вас, це не якась неважлива ілюзія, що проминає з часом. Церква вважає її цінністю безконечно високою та цінною, і сподівається, що цю цінність буде використано для служіння Істині», — пояснив проповідник.

Він закликав слухачів не боятися. «Помилка це не падіння. Достатньо смиренно й відважно розпочати заново», — сказав він. Єпископ побажав молодим поставити у центрі свого життя Ісуса, який сам про себе сказав, що Він — Дорога, Правда і Життя. «Ви повинні мати серце, відкрите для всіх, ви не повинні вважати його викликом ані брати з нього тільки те, що найкраще, але сприймати його таким, яким воно є, керуючись ученням Господа», — закликав єпископ і додав на завершення: «Вчіться, і зробите великою нашу спільноту!»

Як саму проповідь, так і її окремі звернення молодь зустріла бурхливими оплесками. Над зібраними тисячами молоді розвівалися сотні прапорців Південної Кореї та інших держав, звідки прибули учасники Дня, зокрема з Індії та Філіппін. Натомість ніде не було видно китайського прапора. Панувала атмосфера великої радості й ентузіазму, попри затягнуте хмарами небо, яке ніби ось-ось мало пролитися дощем.

Серед учасників Дня молоді були також і люди старшого віку, які з різних причин не зможуть узяти участь у зустрічі з Папою в Сеулі і чекають на нього в Солмое. «Я дуже рада, що зможу побачити Папу, перш ніж помру», — сказала одна сива жіночка.

Перед Літургією делегації з різних куточків Південної Кореї та з-за кордону показали на сцені перед храмом свої пісні й танці.

Ідея Азійського Дня молоді народилася серед учасників VI Всесвітнього дня молоді в Ченстохові, які зібралися там із понад 30 країн у серпні 1991 року. «Чому не можна би зробити такої зустрічі у нас?» — замислилися молоді учасники, миряни і священики, які представляють цю найбільшу частину світу. Слідом за їхніми роздумами 1993 року відбулися перші консультації молодих азіатських католиків у Бангкоку, а роком пізніше Федерація єпископських конференцій Азії (FABC) створила Молодіжну секцію в рамках уже наявного Відділу з питань мирян і сім’ї. Постали різні ініціативи, наприклад, Зустріч азійської молоді в рамках почергових Всесвітніх днів молоді.

Однак, остаточне рішення проводити свої Дні молоді було ухвалено під кінець 90-х. Уперше вони відбулися 7-12 серпня 1999 року в Хуахіні (Таїланд) під гаслом «Молодь Азії мандрує з Ісусом до Третього тисячоліття». AYD-2 відбувся 15-21 серпня 2001 року в Тайпеї (столиця Тайваню) під гаслом «Ми покликані до святості й солідарності». Місцем ІІІ Дня молоді 9-16 серпня 2003 року став Бангалур в Індії, під гаслом «Молодь Азії за мир». AYD-4 відбувся 30 липня — 5 серпня 2006 у Гонконгу під гаслом «Молодь — надія сімей Азії». Господарем попереднього, п’ятого Дня молоді Азії було місто Імус на Філіппінах, у днях 20-27 листопада 2009. Зібрання відбулося під гаслом «Молоде Азії, святкуймо! Хотіло разом, ділячись Словом, живучи Євхаристією».

Також варто додати, що від початку цих Днів прийнялося по завершенні чергового зібрання молоді проводити у тих же містах конференції молодіжних душпастирів та інших осіб, залучених до апостольства цієї групи.