«Як виховання та католицька освіта може зберегти світ?»: у Нью-Йорку відбувся освітній конгрес «Educatio Si»
  • Чтв, 13/06/2019 - 09:59

Минулого тижня в  Нью-Йорку завершився світовий Конгрес "Educatio Si", який був організований Міжнародним  бюро католицької освіти OIEC та присвячений багатьом питанням сучасних викликів, небезпек та пророчого характеру католицьких шкіл по всьому світі.

З ініціативи Комісії освіти та виховання УГКЦ та з благословення Блаженнішого Святослава участь у Конгресі взяли участь троє представників від України - с. Христофора Буштин, голова Комісії у справах освіти та виховання, бр. Руслан Марків - директор дитячого будинку "Жива перлина" у с. Бортники (Жидачівський р-н) та с. Єремія Стеблина, директорка Католицької школи-гімназії св. Василія Великого м. Івано-Франківська. 

Участь у світовому Конгресі взяли близько 1000 делегатів, що представляють більш ніж 210 000 Католицьких шкіл у понад 100 країнах, де навчаються та працюють мільйони учнів та вчителів з усього світу. 
Свій кампус для учасників Конгресу гостинно відчинив єзуїтський університет Фордгем. Ректор університету о. Джозеф МакШейн, єзуїт, у вітальному слові до учасників зазначив, що "католицькі школи та вчителі, які їх представляють, роблять святу працю щоденно, і цією працею перемінюють життя молоді по цілому світі".  На початок Конгресу
в катедральному Соборі святого Патріка для всіх учасників була відслужена Свята Меса під проводом Апостольського нунція в США Кристофа П'єра, багатьох єпископів та священиків.

Серед конференцій та дискусій щодо католицької освіти й виховання в сучасному світі учасники конгресу розглянули питання виховання задля збереження нашого спільного дому (відповідно до енцикліки Святішого Отця «Laudato Si») та виховання братнього гуманізму для побудови цивілізації любові. Під час 9 воркшопів на трьох офіційних мовах Конгресу (англійській, іспанській та французькій) ці теми поглиблювалися дискусіями учасників про інклюзивність сучасної католицької школи, формацію шкільних лідерів, позитивну та конструктивну присутність у міжнародній спільноті, формальну та неформальну освіту, а також захист дітей від усіх форм насильства.

До учасників Конгресу записав своє слово і Папа Франциск. Він звернув увагу на виклики, які стоять перед католицькою освітою, що виховує насамперед до людяності.

Закриття Конгресу відбулося в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку, що було дуже символічним, адже перед сучасною католицькою школою сьогодні стоїть завдання бути носіями та будівничими миру.

с. Єремія Стеблина, ЧСВВ
учасниця Конгресу


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць