За Україну, Святу Землю та увесь світ. Хвилина заради миру 2023
  • Срд, 07/06/2023 - 17:15
Міжнародний форум Католицької Акції закликає всіх присвятити хвилину часу молитві за мир у тих частинах світу, де тривають конфлікти. Ініціативу підтримує Папа Франциск.

«Де б ти не перебував, о 13:00 8 червня зупинися, схили голову та молися за мир», – таке запрошенням до всіх людей доброї волі скеровує Міжнародний форум Католицької Акції, згадуючи річницю історичної зустрічі, яка з ініціативи Папи Франциска відбулася у Ватиканських садах 8 червня 2014 року. Того дня до Ватикану, на запрошення Святішого Отця, оголошене під час його паломництва до Святої Землі, прибули Президенти Ізраїлю та Палестини, а також Константинопольський Патріарх Вартоломей І, щоб провести міжрелігійну молитву за мир.

Вперше молитовна ініціатива «Хвилина заради миру» була проведена того ж 2014 року, щоби підтримати релігійних і політичних лідерів, які зібралися у Ватиканських садах. Відтоді Міжнародний форум Католицької Акції щороку звертається із запрошенням присвятити хвилину часу молитві за мир. Ініціативу підтримує Папа Франциск, який у середу, 7 червня 2023 р., заохотив молитися за припинення війн у світі, «особливо, в дорогій і багатостраждальній Україні».

«Сьогодні у світі тривають понад 20 збройних конфліктів. В Україні вже понад рік безперервно тривають бої. Мир – це дар, якого людство безмірно потребує, тому просимо молитися про цей дар разом з нами», – закликала Ева Фернандес Матео, координаторка Міжнародного форуму Католицької Акції, запрошуючи всіх людей доброї волі, на будь-якому місці, наодинці чи в товаристві, піднести о 13:00 свого місцевого часу молитву за мир в Україні, Святій Землі та в усьому світі.

Міжнародний форум Католицької Акції в своєму комюніке інформує також про те, що на 10 червня запланована міжнародна молитовна онлайн-зустріч (о 16:00 київського часу), в якій братимуть участь представники країн, де триває війна або кризові ситуації, зокрема, з України, М’янми, ДР Конго, Мексики та зі Святої Землі. Це буде також нагода відзначити 60-річчя енцикліки святого Івана ХХІІІ «Pacem in terris».


Паломництво Святими місцями