Завершився табір для дітей-переселенців у Зарічанах від «Карітас-Спес»
  • Чтв, 20/07/2017 - 11:28

У селі Зарічани, що на Житомирщині, відбувся християнський табір для понад сотні дітей віком від 5 до 14 років із сімей внутрішньо переміщених осіб із зони військового конфлікту. Таборяни мали змогу відпочити, набратися сил і енергії серед лісів мальовничого Полісся. Табір є результатом уже не першої плідної співпраці Релігійної Місії «Карітас-Спес» Римо-Католицької Церкви в Україні та акції «Папа для України».

«Завдяки нашому першому проекту спільно з акцією «Папа для України» ‒ забезпечення взуттям дітей із сімей вимушених переселенців – ми уже мали багато контактів і зібрати охочих відпочити в таборі було неважко, – розповідає о. Петро Жарковський, президент Карітас-Спес в Україні. – Здебільшого це діти з родин, які зараз мешкають на території Київської та Житомирської областей. Окрім того, наші сестри отримували дані з соціальних центрів, самі безпосередньо контактували з переселенцями. Зібрали майбутніх таборян, привезли. Діти були дуже раді, щасливі».

Сестра Людмила Доманська зі згромадження сестер Слугинь Пресвятого Серця Ісуса, одна з організаторів табору в Зарічанах, розповідає, що він мав християнське спрямування, тому в програму включили ранкові молитви та спілкування на духовні теми.

«Думаю, багато дітей належали до сімей непрактикуючих християн. Участь у ранкових молитвах була добровільна, – пояснює с. Людмила. – Але зранку багато дітей самі приходили на молитву. Також ми ввели у програму своєрідні реколекції – щодня дивилися з дітьми фрагменти мультфільму «Пінокіо» і потім мали завдання в групах обговорити певні питання. Наприклад, подумати про те, що таке сумління, що таке добро і зло, як обирати добро, що таке гріх. І діти охоче спілкувалися».

Кожен день був насичений різними конкурсами, спортивними турнірами, веселими вечорами, майстер-класами. Діти їздили на екскурсії в Житомир у музей космонавтики, музей «Ремісничий двір» та у село Березівку подивитися на ведмедів у місцевому вольєрі.

З дітьми працювали випускники та студенти Бердичівського педагогічного ліцею, а також дехто із батьків, які дуже активно включилися у ведення програми, допомагали діткам і навіть брали участь у конкурсах. Одна мати-переселенка проводила роботу з малими таборянами як психолог.

«Діти всі дуже добрі, але внаслідок того, що кожен із них має свій важкий досвід війни, психологічно їм було важко, – розповідає с. Людмила. – Вони не хотіли про це говорити, ми бачили, що діти насамперед приїхали відпочити на всі сто. Натомість їхні батьки дуже цікавилися питаннями віри, ділилися своїми проблемами, мали зустрічі зі священиками. Одна мама сказала, що їй тут дуже добре, що відпочиває і тілом, і душею. Для людей, які були змушені покинути свої домівки через війну, дуже важливо залишити свої проблеми, труднощі і опинитися в іншій реальності, відпочити».

Наступний табір, організований Карітас-Спес за підтримки акції «Папа для України», розпочнеться 23 липня у селі Яблуниця.

Іванка Рудакевич