Завершується беатифікаційний процес о. Владислава Буковинського
  • Чтв, 17/12/2015 - 11:12

Уродженець Київщини римо-католицький священик о. Владислав Буковинський незабаром буде проголошений блаженним. У понеділок, 14 грудня 2015 р., Папа Франциск прийняв на аудієнції Префекта Конгрегації у справах святих кардинала Анджело Амато. Під час цієї аудієнції були затверджені декрети цього відомства про визнання чуд та про геройськість чеснот.

Перший з декретів стосувався визнання чуда за заступництвом шведської черниці блаженної Марії Єлизавети Гессельблад, що відкриває шлях до її канонізації.

У наступних декретах про визнання чуд бачимо імена Слуг Божих: Владислава Буковинського, дієцезального священика, який народився 22 грудня 1904 року в Бердичеві та упокоївся 3 грудня 1974 року в Караганді (Казахстан); Марії Челесте Кростарози (в миру – Джулії), засновниці Згромадження Сестер Найсвятішого Ізбавителя, що жила в першій половині XVII сторіччя; Марії від Ісуса (в миру Кароліни Сантоканале), засновниці Згромадження Сестер Капуцинок Люрдської Богородиці, яка народилася 2 жовтня 1852 р. та відійшла до вічності 27 січня 1923 р. в Італії та Італи Мели, що належала до мирянської бенедиктинської гілки, що жила в Італії у першій половині ХХ сторіччя. Ці декрети означають завершення беатифікаційного процесу щодо цих осіб, і вже незабаром вони будуть проголошені блаженними.

Інші дванадцять декретів стосуються визнання геройськості в чеснотах тих Слуг Божих, щодо яких наступним етапом процесу повинно бути визнання чуда. У цьому списку знаходимо італійського єпископа; індійського та іспанського дієцезальних священиків; двох італійських та американського ченців; португальську, дві іспанські та польську черниць; швейцарського мирянина, главу сім’ї, що жив у 1756-1832 роках та італійського юнака, який помер у концтаборі Герсбрук (Німеччина) у січні 1945 року.