COMECE про вибори до Європарламенту: важливість ціннісного пріоритету
  • Пон, 18/03/2024 - 16:17
Вибори до Європейського Парламенту є важливим моментом, щоб обрати тих політиків та партії, які будуть ціннісно орієнтовані, служачи на користь спільного блага. Про це йдеться у спільній декларації Комісії єпископатів ЄС.

У червні цього року відбудуться вибори до Європейського Парламенту шляхом голосування громадян для представлення всього населення Європейського Союзу. У зв’язку з цією подією, єпископи Комісії єпископатів Європейського Союзу (COMECE) оприлюднили спільну декларацію «За відповідальне голосування, яке сприяє християнським цінностям та європейському проекту».

Спільний проект з наміром забезпечити свободу і мир

«Європейський проект Європи, об'єднаної різноманіттям, сильної, демократичної, вільної, мирної, процвітаючої та справедливої Європи – це проект, який ми поділяємо і за який ми відчуваємо відповідальність. Ми всі покликані реалізовувати його, віддаючи свої голоси та з відповідальністю обираючи депутатів Європарламенту, які представлятимуть наші цінності та працюватимуть для спільного блага в наступному складі Європейського Парламенту», – читаємо на початку декларації. Єпископи пригадують, що проект ЄС був задуманий як економічний, але він все ж мав соціальний та політичний вимір, а також спільні цінності. «Багато з батьків-засновників Європейського Союзу були практикуючими католиками, які твердо вірили в гідність кожної людини і важливість спільноти», – підкреслюють вони.

Водночас наголошується, що проект європейської інтеграції «народився з попелу жахливих воєн, які спустошили Європу у минулому столітті», і він був спрямований на те, щоб забезпечити мир, свободу і процвітання.

Відповісти на виклики на основі християнських цінностей

«Сьогодні Європа та Європейський Союз переживають складні та невизначені часи, з низкою криз останніх років та реальними викликами, з якими доведеться зіткнутися в найближчому майбутньому», – читаємо далі в заяві, де перелічуються, зокрема, війна, міграція, зміна клімату, використання штучного інтелекту, розширення ЄС тощо. Таким чином, щоб відповісти на ці важливі виклики «у світлі основоположних цінностей Європейського Союзу» та побудувати краще майбутнє для теперішнього і наступного поколінь у цілому світі, потрібні «сміливі, компетентні та ціннісно орієнтовані політики, які справді прагнуть до спільного блага».

Єпископи COMECE закликають намагатися добре розпізнати, за кого і за яку партію варто голосувати в такий важливий час для майбутнього Європейського Союзу. «Крім того, важливо голосувати за людей і партії, які чітко підтримують європейський проект і які, як ми небезпідставно вважаємо, підтримувати нашу ідею Європи й наші цінності, такі як повага і захист гідності кожної людини, солідарність, рівність, сім'ю та святість життя, демократію, свободу, субсидіарність і збереження нашого “спільного дому”», – йдеться в декларації.

Можливість реалізувати належне майбутнє

Комісія єпископатів Європейського Союзу звертається в особливий спосіб до молоді, наполегливо закликаючи їх скористатись своїм правом голосу, щоб у такий спосіб побудувати Європу, яка «забезпечить їхнє майбутнє і відповідатиме їхнім найщирішим прагненням». «Ми також заохочуємо молодих європейських католиків, які відчувають покликання займатися політичною діяльністю, слідувати цьому покликанню, готуючи себе належним чином, як інтелектуально, так і морально, щоб зробити свій внесок у спільне благо в дусі служіння суспільству», – звертаються єпископи.