Молитовне вшанування пам’яті українських діячів у Надсянні й Південній Буковині
  • Срд, 10/12/2014 - 17:50

Нещодавно у місті Гура-Ґуморолуй, що у Південній Буковині на території сучасної Румунії, де 151 рік тому народилася українська письменниця Ольга Кобилянська, відбулася урочистість біля пам’ятника на її честь. Спільну молитву очолив о. Микола Ніколаїшин, парох греко-католицької церкви з Качіки. У парафіяльній книзі цього села було здійснено запис про Хрищення Ольги Кобилянської, оскільки тоді в Гура-Ґумору (так тоді називалося містечко) до греко-католиків, яким дозволяли користуватися латинським храмом, доїздив священик із Качіки.

Батько письменниці був з українського шляхетного роду з Галичини, прадід був греко-католицьким парохом у Микитинцях. Мати, що походила з німецької родини, прийняла греко-католицьке віровизнання. Після слова про письменницю до підніжжя пам’ятника Ользі Кобилянській учасники пропам’ятної урочистості поклали квіти і вінки у барвах національних стягів України і Румунії.

А 7 грудня, у 144-ту річницю відходу до вічності греко-католицького священика о. Михайла Вербицького, композитора, співавтора Державного Гімну України, на його могилі у каплиці-пантеоні в селі Млинах Підкарпатського воєводства Польщі та в церкві села Хотинець відбулися поминальні урочистості, які організував місцевий парох о. Богдан Степан. Було відслужено Святу Літургію і Панахиду.

Такі заходи за участю духовенства, представників влади, Генерального консульства України в Любліні та Товариства «Надсяння» там відбуваються щороку. Від української громади Польщі та делегацій з України були поклали вінки і квіти до місця вічного спочинку о. Михайла Вербицького, а на завершення всі присутні виконали Державний гімн України.