Папа семінаристам: бути священниками на подобу Христового Серця
  • Суб, 20/04/2024 - 15:15
Духовне життя, навчання, життя у спільноті та апостольська діяльність: на таких аспектах наголосив Папа Франциск, приймаючи на аудієнції у Ватикані семінаристів із двох семінарій в Іспанії, які прибули до Риму з метою паломництва до гробу святого апостола Петра.

В суботу, 20 квітня 2024 року, Папа Франциск прийняв на аудієнції семінаристів Митрополичої семінарії та семінарії “Redemptoris Mater” у Севільї (Іспанія), які разом із своїм архиєпископом Хосе Анхелем Саїсом Менесесом, прибули до Риму, щоб здійснити паломництво до гробу святого апостола Петра. Він заохотив їх «прожити ці дні із зчудуванням і вдячністю за дар віри, який нам передали апостоли».

Подорож єднання з Ісусом – Добрим Пастирем

Святіший Отець зазначив, що ця зустріч відбувається напередодні Неділі Доброго Пастиря, яку Церква латинського обряду відзначає в третю неділю після Пасхи. Він наголосив присутнім, що вони «отримали покликання від Господа і з допомогою своїх наставників готуються бути душпастирями на подобу Христового Серця», додаючи, що «цю подорож єднання з Ісусом, Добрим Пастирем, потрібно звершувати, дбаючи про чотири аспекти: духовне життя, навчання, життя у спільноті та апостольську діяльність». За словами Папи, поєднання цих аспектів є необхідним, навіть нагальним, щоб «стати справжніми священиками та відповісти на отримане покликання, у повному даруванні себе Богові та нашим братам і сестрам, особливо тим, які найбільше страждають».

 

Чеснота і наука – критерії виховання семінаристів

У цьому контексті Єпископ Риму виділив постать одного з багатьох святих пастирів андалузької землі, блаженного кардинала Марсело Спіноли-і-Маестре, який висловлювався, що «чеснота і наука – це дві речі, яких слід навчати в першу чергу кандидатів до священства, тому що наука без чесноти чваниться і не настановляє, а чеснота без науки виховує, але не навчає». Отож, в особі священика все повинно бути єдиним цілим – «молитва, навчання, братерство, місія». Наступник святого Петра побажав семінаристам «використати цей інтенсивний час навчання із серцем, зверненим до Бога, відкритими руками і широкою посмішкою, щоб передавати радість Євангелія кожному, кого вони зустрінуть».