"Щоб мир зростав" — цьогорічна кампанія П’ятидесятниці "Renovabis"
  • Пон, 22/04/2024 - 18:07

Щороку Акція солідарності німецьких католиків з людьми Центральної та Східної Європи «Renovabis» організовує кампанію з нагоди Пʼятидесятниці, під час якої збирає пожертви на благодійні проекти. Цього року в центрі уваги кампанії, запрошеними гостями якої є представники України та Боснії і Герцеговини, є миробудування.

 

«Щоб мир зростав. ТИ робиш різницю», – такою є тема цьогорічної «Акції з нагоди П’ятидесятниці», яку щороку проводить благодійний фонд німецьких католиків «Renovabis». В неділю П’ятидесятниці на парафіях в Німеччині проводитиметься збірка коштів для здійснення різних проектів у країнах Східної Європи. Цього року в центрі уваги кампанії перебуває прагнення людей до миру.

Завдання перед кожною людиною

Центральні ініціативи в рамках кампанії цього року проводитимуться в місті Мюнстері. Кампанія офіційно розпочнеться 5 травня урочистим богослужінням у соборі святого Павла в Мюнстері, яке відслужать Мюнстерський єпископ Фелікс Генн, єпископ Станіслав Широкорадюк, Ординарій Одесько-Сімферопольський, а також виконавчий директор «Renovabis» о. Томас Шварц, який у коментарі для ватиканських медіа зазначив:

«Мир – це прагнення багатьох людей у цьому світі. Ми всі бажаємо миру, і для того, щоб цей мир справді зростав, не лише правителі та дипломати покликані діяти, але кожен з нас покликаний почати з миру в своєму особистому житті, в своєму повсякденному житті. І це прагнення до миру насправді проявляється також у свідках, яких ми щороку привозимо, щоб вони розповіли про свій досвід миру та інші речі, коли приїжджають відвідати міста в Німеччині. Цього разу це буде Мюнстер, де наші гості розкажуть і засвідчать успішні приклади прагнення працювати заради миру в повсякденному житті, в особистому житті. Це має показати, що мир – це не просто теоретична тема, тема тільки для політиків, це дійсно питання і тема, присутні в житті кожного християнина».

Програма заходів

«Renovabis» хоче привернути увагу до особистої та спільної відповідальності за мир за допомогою широкої програми з нагоди відкриття кампанії. Вона включає, зокрема, форум у «Домі Франца Гітце» в Мюнстері, який відбудеться 3 травня. Учасники, серед яких відомий експерт з питань зовнішньої політики Рупрехт Поленц, колишній голова Комітету у закордонних справах німецького Бундестагу, обговорять питання про те, як можна досягти порозуміння і примирення після часто масового досвіду насильства і яку роль в цьому відіграють релігії та конфесії. Програма також включає тематичну виставку, міжрелігійну молитву за мир, серію фільмів та «пікнік миру» з музикою, їжею, бесідами та мистецькими виступами у неділю відкриття, 5 травня, на Соборній площі Мюнстера. На відкриття цьогорічної кампанії «Renovabis» запросив партнерів з України та Боснії і Герцеговини, які розкажуть про свій досвід миробудівництва в своїх країнах. Розповідає о. Томас Шварц:

«Цього року це будуть гості з Боснії і Герцеговини, країни, яка дійсно пережила травматичну громадянську війну в 1990-х роках і вони трудилися над тим, щоб примирити цей регіон після всіх цих травматичних переживань. А інша частина наших гостей цього року походить з України, де вже більше двох років триває ця жахлива війна, спровокована агресором, який у своєму серці не знає любові та миру, а носить почуття ненависті та насильство. І ми також з цими партнерами і гостями хочемо показати, що для ненависті є альтернатива. Бо протилежністю миру не є війна, протилежністю миру є ненависть. І ми повинні в нашому християнському житті боротися з усіма формами ненависті, щоб мир у світі справді зростав».

Кампанія завершиться у неділю П'ятидесятниці, 19 травня, богослужінням у візантійському обряді у храмі Пресвятої Богородиці Убервассеркірхе в Мюнстері. Цього дня всі пожертви, зібрані в католицьких храмах Німеччини, будуть передані до «Renovabis».

Тридцять років солідарного служіння

З ініціативи Центрального комітету німецьких католиків, Єпископська конференція Німеччини 1993 року заснувала «Акцію солідарності німецьких католиків з людьми Центральної та Східної Європи Renovabis». Назва організації почерпнута із 104-го Псалма «Emitte spiritum tuum... et renovabis faciem terrae» – «Зішлеш твій дух,… і ти відновлюєш лице землі», а її штаб-квартира розміщена у Фрайзінґу.

«Renovabis» діє в 29 пост-комуністичних країнах. Протягом перших тридцяти років діяльності було профінансовано 26 тисяч проектів на суму понад 842 мільйони євро. Кошти збираються в основному в рамках «Акції з нагоди П’ятидесятниці», а також походять із принагідних пожертв і урядових внесків. Допомога зосереджувалася в основному на церковних та освітніх проектах. Від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну «Renovabis» фінансує також гуманітарні проекти та надає підтримку українським біженцям, як фінансує психологічну підтримку дітям з воєнними травмами.