У Львові представили документальну стрічку, одним із героїв якої став Блаженніший Любомир (Гузар)
  • Срд, 10/09/2014 - 15:17

9 вересня 2014 року у львівському Кінопалаці «Театральний» відбувся показ документального фільму «Сходи Якова». Участь у показі взяли владики Синоду Єпископів УГКЦ, який відбувається 7 – 14 вересня в Брюховичах поблизу Львова. Крім цього, на представленні фільму були й самі його герої: Юрій Шухевич та Борис Білинський.

Додамо, що ця 53-хвилинна стрічка розповідає життєві історії трьох однокласників: Архієпископа-емерита УГКЦ Любомира (Гузара), багаторічного політв’язня радянських таборів Юрія Шухевича та онкохірурга Бориса Білинського. Як відомо, герої фільму були вихованцями Першої львівської гімназії. Однак після завершення навчального року їхні долі розійшлися.

Майбутній очільник УКГЦ Любомир емігрував із батьками в Австрію, а звідти до США, потім переїхав до Рима. Борис Білинський став онкохірургом у Львові – одним із найвідоміших в Україні. Натомість Юрій Шухевич, через діяльність батька Романа Шухевича, який був командиром УПА, 31 рік свого життя провів у радянських таборах.

Однак через багато років однокласники зустрічаються у львівській кав’ярні на даху старого будинку і діляться один з одним про побачене ними і пережите

Найбільш зворушливим епізодом стала кінцівка фільму. В ній троє товаришів прощаються, домовляючись про зустріч, яка відбудеться тоді, «коли Бог дозволить». 

Робота над фільмом тривала із листопада 2013 року по серпень 2014-го. І його перше представлення вже відбулося у Києві.

За словами о. Ігора Яціва, цей фільм  представляє епоху, в якій жили ці великі постаті того часу. «На їхньому досвіді, думках, усього ними пережитого будувався сюжет цього фільму», - зазначив він.

Повідомляємо, що у Львові документальний фільм "Сходи Якова" незабаром вийде в прокат. В  Кінопалаці "Театральний" показ фільму відбуватиметься щодня з 11 до 17 вересня о 17:50.