Всеукраїнська проща до Страдчу в День Мирянина
  • Втр, 26/06/2018 - 22:29

 

26 червня 2018 року відбулася щорічна Всеукраїнська проща до Страдчу, присвячена пам’яті страдецьких блаженних, Дню Мирянина та 1030-річчю хрещення Київської Руси. Очолив прощу Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ.

Розпочалося моління з’їздом прочан у с. Ямельня, де на місці мученицької смерті блаженного священномученика Миколая та Володимира-співця Преосвященний владика Володимир, Єпископ-помічник Львівської Архиєпархії, у співслужінні запрошеного духовенства звершив молебень до страдецьких мучеників. Відтак прочани процесійно вирушили до молитовного поля під Страдецькою Горою, де відбулася урочиста зустріч Блаженнішого Патріарха Святослава, а опісля розпочалася Архиєрейська Божественна Літургія.

Співслужили Блаженнішому Святославу Високопреосвященний владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський, Апостольський Нунцій в Україні Архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті, єпископи Священного Синоду, Єпископ Румунської Греко-Католицької Церкви Джон Майкл – представник Американської Єпископської Конференції, та численне духовенство. Співом Літургію супроводжував Молодіжний хор Архикатедрального Собору святого Юра у Львові.

У своєму слові до вірних Глава нашої Церкви закликав їх через постаті блаженних страдецьких мучеників до шляху праведності – бути людиною, бути християнином та бути патріотом своєї Батьківщини. Це шлях до єдності в Христі, до якої закликає нас Господь.

В часі Літургії усі вірні на чолі із Блаженнішим Святославом звершили Чин відновлення хресних обітів.

Наприкінці Літургії Архиєпископ Клаудіо подякував Блаженнішому та всім присутнім за нагоду молитися Літургію у східному обряді, захоплюючись великим прикладом жертовності українських мучеників та запевнивши вірних у постійній молитовній підтримці від Святішого Отця Франциска, Папи Римського.

Відтак вірні молитовно вирушили до храму Успення Пресвятої Богородиці, також відбулася присяга тверезості та Хресна Дорога.

Світлини

 


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць