Новини

 • 4 Липень 2022 (18:07)

  Просимо Тебе, о Боже могутній, мудрий і справедливий, вчини, щоб відповідно чинилась влада, приймались закони і видавались вироки, і підтримуй своїм Святим Духом рішення і розум президента, щоб він у праведності провадив Твій народ, був ефективний, заохочував віддавати належну шану чистоті і релігії, вірно виконувати закони у справедливості і милосерді, а також до подолання переступів і аморальності.

 • 4 Липень 2022 (17:58)

  Вже 49 абортивних «клінік» зачинились у США після того, як Верховний Суд скасував прецедент «Рое проти Вейда», що стало серйозним ударом по американській абортивній промисловості.

  Через півтори тижні після оголошення вироку у справі «Dobbs vs. Jackson Women’s Health Organization», вже 49 «клінік», в яких вбивали ненароджених дітей, або призупинили свою діяльність, або повністю зачинились.

 • 4 Липень 2022 (17:20)

  У Міністерстві закордонних справ вважають, що візит Папи Франциска до України сприятиме відновленню миру на українській землі та підтверджують запрошення понтифіка відвідати Україну. Про це у коментарі "Європейській правді" заявив речник МЗС України Олег Ніколенко.

  Він зазначив, що українська сторона неодноразово висловлювала запрошення Папі Римському відвідати Україну. 

 • 4 Липень 2022 (16:32)

  Під час Х Світової зустрічі сімей у Римі говорили також про екуменічний вимір, що підтримує т.зв. різноманітність. До зібраних на зустрічі промовляла вдова італійського посла в республіці Конго. Мусульманка переконувала, що не слід боятись мішаних подруж між християнами і прихильниками Магомета, а діти з таких зв’язків можна виховувати як базуючись на вченні Корану, так і Церкви. З образом такої «ідилії» не погоджується Альфреда Любовєцка, що займається душпастирством польських сімей у Німеччині.

 • 4 Липень 2022 (14:41)

  В інтерв’ю для інформагентства «Reuters» Папа Франциск прокоментував рішення Верховного Суду США щодо абортів і підтвердив, що засуджує добровільне переривання вагітності. Він також розповів про свій стан здоров’я.

 • 4 Липень 2022 (14:40)

  7-15 липня 2022 року в Перемишлі (Польща) відбуватиметься Священний Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви 2022 року.

  Головною його темою буде «Синодальність і соборність: досвід УГКЦ».

  Напередодні, 6 липня, о 18:00 відбудеться Молебень до Святого Духа, відтак присяга владик, технічного персоналу та інших учасників Синоду і перенесення книги Святого Євангелія до залу засідань.

 • 4 Липень 2022 (14:37)

  Святіший Отець Франциск, поблагословивши рішення Синоду Єпископів УГКЦ, іменував владику Кеннета Новаківського, правлячого єпископа єпархії Пресвятої родини з осідком у Лондоні, апостольським візитатором для українців-греко-католиків, які проживають в Ірландії та Північній Ірландії.

  Про це було повідомлено у Ватикані в понеділок, 4 липня 2022 року.

 • 4 Липень 2022 (14:23)

  Папа Франциск в інтерв’ю для Reuters підтвердив своє бажання відвідати Україну.

  В суботу, 2 липня 2022 р., Папа Франциск дав розлоге інтерв’ю для кореспондента Reuters Філа Пуллели. Інформагентство почало публікувати деякі частини цієї розмови. Під час зустрічі йшла мова також про російську агресію проти України.

 • 4 Липень 2022 (10:04)

  Народилася Єлизавета (1271–1336) в сім’ї короля Арагонії Педро ІІІ Великого й Констанції, доньки короля Саксонії. Ім’я отримала на честь тітки – святої Єлизавети Угорської, канонізованої 1235 року.

 • 4 Липень 2022 (10:00)

  Префект Дикастерії сприяння єдності християн ділиться своїми думками про вплив війни в Україні на екуменічний діалог, зокрема, з Московським Патріархатом. Він уточнює також контекст вживання терміну “єресь” у своєму нещодавньому інтерв’ю для католицького тижневика «Die Tagespost».

 • 4 Липень 2022 (09:57)

  Коли хтось оцінює людину по тому, що вона може дати, тоді його око є темним, захланним. Таке хтиве око описує наш Кобзар: «А той неситим оком за край світу зазирає, чи нема країни, щоб загарбать і з собою взять у домовину». Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час проповіді до вірних у свято Матері Божої Неустанної Помочі.

 • 4 Липень 2022 (09:55)

  Кожна третя дієцезія в світі та кожен восьмий священик отримували підтримку від Папської фундації «Допомога Церкві в потребі».

  Наглядова Рада Папської фундації «Допомога Церкві в потребі» нещодавно затвердила фінансовий звіт цієї організації за 2021 рік. Протягом зазначеного періоду організація зібрала на допомогу переслідуваним і потребуючим християнам 133 мільйони євро пожертв (122,7 мільйона – в 2020).

 • 4 Липень 2022 (09:53)

  Папа Франциск побажав, аби криза, спровокована війною в Україні, стала викликом для мудрих державних мужів у будуванні миру, що ґрунтується не на рівновазі озброєнь і страхові, але на взаємній пошані між народами і цивілізаціями.

  «Далі молімося за мир в Україні та в усьому світі», – закликав Папа Франциск після проказування молитви «Ангел Господній» 3 липня 2022 року. Звертаючись до паломників, які зібралися на площі Святого Петра у Ватикані, він також сказав:

 • 4 Липень 2022 (09:51)

  Цієї неділі ми святкуємо свято Матері Божої Неустанної Помочі. І це не випадково, що саме цього дня наші морські військові сили святкують своє свято. Поручаємо сьогодні Її допомозі та захистові наших моряків, матросів, старшин і сержантів, офіцерів військово-морського флоту України, які ціною власного життя боронять Україну. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у щоденному воєнному зверненні у 130-й день війни.

 • 1 Липень 2022 (18:54)

  Цього року у Франції висвяченого всього 122 священники, більшість з них – 25 і 26 червня на вихідних напередодні урочистості Петра і Павла. Ця кількість становить невеликий спад у порівнянні з останніми роками.

  77 з нововисвячених – єпархіальні священники, а 45 походять із монаших згромаджень.

  За останні десять років середня кількість нових священників щороку становить 125 осіб щороку.

 • 1 Липень 2022 (18:37)

  «Я знаки дам на небі й на землі: кров і вогонь, і стовпи диму. Сонце обернеться у пітьму, а місяць у кров – раніше, ніж настане день Господній, великий і страшний. І кожен, хто призве ім’я Господнє, спасеться» (Йоіла 3,3-5). Любі друзі! Прикликати ім’я Господнє є дуже важливо. Бачимо, що в пророцтві Йоіла – це запорука спасіння – прикликання в останніх часах  імені Господнього. Чи означає це, що ім’я Господнє потрібно прибрати із свого життя і покласти в шухляду до останніх днів, щоби згадати про Нього перед смертю? Я дуже часто таке зустрічаю.

 • 1 Липень 2022 (18:07)

  Про це на своїй фб-сторінці повідомив директор департаменту “Адміністрація міського голови”, Євген Бойко.

  “Вулицю Лева Толстого перейменували на честь Кардинала Любомира Гузара.

  російський письменник не мав жодного відношення до Львова. І в умовах російсько-української війни це велика розкіш тримати у Львові подібні назви.

  Кардинал Любомир Гузар не просто Почесний громадянин Львова і колишній глава УГКЦ. Для багатьох львів’ян він став близьким і рідним”.

 • 1 Липень 2022 (18:05)

  Внаслідок російської агресії проти України найбільше храмів, мечетей і синагог зруйновано в Донецькій області – 63. На другому місці за кількістю руйнувань релігійних споруд – Київська область 47.

  Війна спричинила масштабні знищення та пошкодження храмів і молитовних будинків також у Харківській (37) та Луганських (34) областях.

 • 1 Липень 2022 (18:01)

  Наступна середова зустріч з паломниками запланована на 3 серпня.

  Як і в попередні роки, середові загальні аудієнції з Папою не проводитимуться протягом місяця липня через звичну літню перерву. Про це в перший день місяця повідомив Ватиканський прес-центр.

  У неділю, 3 липня, Святіший Отець відслужить Святу Месу в базиліці Святого Петра з конголезькою спільнотою Риму, від 24 до 30 липня запланована Апостольська подорож до Канади.

 • 1 Липень 2022 (18:00)
  В інтерв’ю для інформагентства «Télam» Папа Франциск вкотре наголосив, що конфлікти народжуються внаслідок відсутності діалогу та висловлює розчарування нездатністю ООН зупинити їх. Підводячи підсумки понад дев’яти років понтифікату, Святіший Отець зазначив, що він діяв як каталізатор побажань Колегії Кардиналів.

Сторінки

Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць