Апостольський Адміністратор о. Авель Сочка (ЧСВВ) розпочав управління новоствореною Ньїредьгазькою єпархією Угорської Греко-Католицької Церкви
  • Нед, 13/12/2015 - 01:22

12 грудня 2015 р., у храмі Святого Миколая в м. Ньїредьгазі (Угорщина),Апостольський Адміністратор Отець Авель Сочка ЧСВВ, урочисто розпочав управління новоствореною Ньїредьгазькою єпархією Угорської Греко-Католицької Церкви.

Канонічне прийняття уряду відбулося під час Архієрейської Божественної Літургії, яку очолили греко-католицькі ієрархи Угорщини: Митрополит Гайдудорозький – Високопреосвященний Архієпископ Петер Кочіш та Єпарх Мішкольський − Преосвященний Єпископ Атаназій Орос, який під час Літургії виголосив для присутніх проповідь.

Участь у Божественній Літургії взяв також Апостольський Нунцій в Угорщині, Архієпископ Альберто Боттарі де Кастелло, який на початку пред’явив Грамоту про іменування Високопреподобного Отця Авеля Апостольським Адміністратором, в якій визначені його права, обов’язки та привілеї. Саме після цього моменту, згідно Кодексу Канонів Східних Церков (Кан. 220, §4), Апостольський Адміністратор може виконувати свою владу в Єпархії.

Крім того, на урочистих богослужіннях був присутній угорський кардинал Петер Ердьо, який у своїй промові підкреслив важливість цієї події, висловив свої побажання, а вкінці богослужінь уділив своє благословення.

Також в урочистостях взяли участь ієрархи та представники інших Греко-Католицьких Церков, серед яких, з України був присутній Преосвященний Владика Ніл Лущак, Єпископ-помічник Мукачівської Греко-Католицької Єпархії.

Привітати свого співбрата по Чину та взяти участь у спільній молитві, приїхали також Отці Василіяни.

З Василіянської Провінції в Угорщині, на урочистість прибули ченці з Маріяповчанського монастиря, що тепер знаходиться на території новоствореної Ньїредьгазької єпархії, якою управлятиме о. Авель Сочка ЧСВВ.

Із Словацької Провінції приїхав Протоігумен о. Методій Біланчік ЧСВВ.

З Української Провінції Святого Миколая − Протоігумен о. Павло Райчинець ЧСВВ.

Виявити свою підлеглість та послух Апостольському Адміністратору, прибули парохи новоствореної єпархії. Після Літургії, о. Авель привітався з кожним священиком довіреної йому єпархії братнім поцілунком.

Цього дня, о. Авель отримав теж відзнаки Апостольського Адміністратора від вищих ієрархів своєї церкви та їхнє благословення на виконування дорученої йому влади. У своїй подячній промові, о. Авель виявив особливу вдячність Преосвященному Єпископу Атаназію Оросу, адже останніми роками був Вікарієм Мішкольського екзархату під його головуванням.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць