Болгарія готується до першого національного з’їзду католиків
  • Нед, 01/09/2013 - 13:15

Зустрітися, краще пізнати одні одних та зміцнити своє прийняття євангельської благовісті в контексті Року віри. Таким є завдання першої національної зустрічі католиків Болгарії, яка 6-7 вересня відбуватиметься у місті Раковський у центрі країни. Під гаслом «Стійкі у вірі» зберуться представники кожної дієцезії, парафії, чернечих родин та церковних рухів, представляючи також свої історичні, душпастирські та фольклорні особливості.

«Цією першою зустріччю католиків Болгарії ми бажаємо дати новий поштовх для розвитку місцевої католицької Церкві, адже будучи незначною меншістю, важливо знати одні одних та почуватися частиною більшої спільноти», – пояснив в інтерв’ю для інформагентства SIR один із організаторів зустрічі о. Дімітар Дімітров, парох однієї з трьох католицьких парафій міста Раковський. Згадана місцевість не випадково вибрана, як місце проведення з’їзду, адже це єдине місто в країні, значну більшість населення якого становлять католики.

За словами о. Димітара, теж і тут відчувається значний вплив секуляризму та матеріалізму, які опановують Європу, так що «стійка віра наших батьків уже не є настільки сильною». Саме тому програмою зустрічі передбачено також відвідини місцевого кладовища, де похоронені численні болгарські єпископи та священики, які зазнали жорстоких переслідувань за часів комуністичного режиму. З’їзд завершиться Євхаристійним богослуженням в наміренні нової євангелізації, яку очолить Апостольський Нунцій в Болгарії архиєпископ Януш Болонек.

Зазначимо, що серед понад 7,5-мільйонного населення Болгарії, понад 80% якого є православними, католики становлять лише приблизно 2%. Душпастирська праця здійснюється в двох дієцезіях латинського обряду (Нікополь та Софія-Пловдів) та екзархаті для вірних візантійського обряду, які об’єднані в Міжобрядову Єпископську Конференцію Болгарії.

Текст із сторінки http://uk.radiovaticana.va
 


Паломництво Святими місцями