Кабмін планує вдосконалити процедуру реєстрації релігійних організацій у 2016 році
  • Втр, 05/01/2016 - 16:42

Удосконалення процедури державної реєстрації релігійних організацій та інші законодавчі ініціативи визначені у Плані заходів з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року.

Про це зазначено у розпорядженні Кабінету Міністрів України від 23.11.2015 року № 1393-р, яке лише нещодавно було оприлюднене на Урядовому порталі, повідомляє Інститут релігійної свободи.

План заходів передбачає розроблення законопроекту про внесення змін до Розділу II Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» та до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», спрямованого на взаємне узгодження процедур реєстрації статутів (положень) релігійних організацій та внесення даних про них до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (державна реєстрація). Це завдання Мін’юст та Мінкультури повинні виконати до III кварталу 2016 року.

У цьому контексті також заплановано розробку проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру».

Ці зміни покликані забезпечити автоматичне внесення зареєстрованих релігійних організацій до Реєстру неприбуткових установ та організацій та чіткі підстави для ухвалення рішення про їх вилучення з цього Реєстру. З цим Мінфін, Державна фіскальна служба та Мін’юст мають впоратися не пізніше II кварталу 2016 року.

Кабінет Міністрів поставив собі завдання до кінця 2016 року розробити та розглянути законопроект щодо законодавчого врегулювання конституційного права на заміну військової служби альтернативною у разі, коли виконання військового обов’язку суперечить релігійним переконанням особи.

 

Передбачається внесення змін до Законів України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», «Про альтернативну (невійськову) службу».

Окрім цього, передбачається розроблення та впровадження системи контролю та індикаторів щодо світського характеру освіти. До кінця 2016 року Міністерство освіти і науки має затвердити наказ про дотримання конституційного принципу відділення церкви від школи та принципу світськості освіти відповідно до статті 35 Конституції України та статті 3 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації».

Варто нагадати, що цей принцип повинен дотримуватися в усіх навчальних закладах окрім тих, які засновані релігійними організаціями.

Водночас, МОЗ разом із Мінсоцполітики до кінця 2017 року повинні розробити методичні рекомендації та навчальні програми для медичного персоналу та інших працівників центрів соціально-психологічної реабілітації щодо культурних та релігійних особливостей дітей біженців та мігрантів. На підставі цих документів буде готуватися медичний персонал в дитячих закладах для роботи з дітьми інших культур та релігій.

Як повідомляв ІРС, у серпні 2015 року Президент України затвердив Національну стратегію у сфері прав людини. Документ спрямований на об'єднання суспільства довкола розуміння цінності прав і свобод людини.