«Католицька освіта цілісно виховує людину» - голова Комісії УГКЦ у справах освіти і виховання
  • Птн, 17/04/2015 - 13:45

Католицька освіта – це продовження виховної функції, яку здійснюють батьки вдома. Така освіта спрямована на цілісне виховання людини. Бо в християнській антропології людина являє собою єдність душі, тіла і духу. Католицька освіта враховує цю цілість, дозволяючи розвиток усіх цих складових.

Про це сказала с. Христофора Буштин, голова Комісії УГКЦ у справах освіти і виховання, у відеоблозі для Живого ТБ УГКЦ.

Додамо, що в Україні триває Тиждень католицького шкільництва (15-21 квітня). Цьогорічна його назва - «Сім’я – оселя Божої благодаті».

За словами черниці, в усіх демократичних країнах світу католицька освіта посідає своє  місце, бо в цих державах, люди, які сповідують певну релігію, мають право на те, щоб їхні діти продовжували в освіті те, що вони чують вдома від своїх батьків. Як сказала с. Христофора, в Україні діє львівська  приватна гімназія ім. Климентія Шептицького, де так, як і в державній школі, разом із науковими знаннями начують основних правд віри.

«В католицькій школі панує спільнотний дух. Учителі, учні батьки творять таку виховну спільноту, в якій передається віра. Також в ній передають цінності через інноваційні підходи. А ще  в ній синтезуються віра, культура і віра. Тобто, поряд з науковими фактами віра творить атмосферу, в якій ці факти відчитуються», - пояснила с. Христофора Буштин, голова Комісії УГКЦ у справах освіти і виховання.