Мінкульт подасть у СБУ та МВС на єпископа та монаха УПЦ МП за спроби зірвати мобілізацію
  • Чтв, 29/01/2015 - 03:56

Міністерство культури звернеться до СБУ та МВС з наміром притягти до відповідальності двох представників УПЦ МП, які закликають до зриву мобілізації в Україні.

Про це повідомив у коментарі Укрінформу директор Департаменту у справах релігій і національностей Міністерства культури Андрій Юраш.

"Серед останніх новин з'явились два повідомлення - дуже категоричних, дисонансних із загальним суспільним тлом, - що стосуються представників Української православної церкви Московського патріархату. Ці заяви, в яких вони офіційно, публічно і категорично закликають до зриву мобілізації в Україні, не додають балів і суспільного визнання ні цим конкретним діячам, ні всьому середовищу, яке вони репрезентують. В сучасних реаліях такі заклики є антидержавними. І держава буде на це реагувати. Ми будемо ініціювати передачу цих матеріалів до СБУ і МВС, щоб вони оцінили їх на наявність закликів до невизнання державного устрою України і відповідним чином зреагували в судовому порядку. Допускати висловлювання, які в умовах реального ведення війни на Сході України підривають обороноздатність держави, ми не маємо права", - підкреслив Юраш.

За його словами, одне з повідомлень стосується єпископа Банченського УПЦ МП Лонгина (Жара), який зриває мобілізацію на Буковині. Як зазначив Юраш, в одній з румуномовних газет єпископ виступив із закликом не йти в Українську армію, в дуже негативних епітетах змальовує Європу й українську владу. "Друге стосується одного з монахів Десятинного монастиря в Києві, який написав у Фейсбуці, що ситуація у Східній Україні і взагалі Україна не варті того, аби за це помирати. Це два однозначні факти", - сказав директор департаменту. 

Юраш зазначив, що Мінкульт повідомить "церковних керманичів відповідних структур" про неприпустимість таких заяв, але припустив, що навряд чи це призведе до якихось дієвих наслідків.

"Це ми вже робили не раз. Теоретично на таку ж формальну відповідь з боку церковної влади можемо очікувати і з приводу цих двох випадків. Але цього недостатньо. Тож будемо звертатися і до відповідних правоохоронних органів", - наголосив директор департаменту.

Він також додав, зокрема, що одна із  взаяв стосувалася дій митрополита Іоаникія Кобзєва, який, за словами Юраша, благословляв новообраного "прем'єр-міністра ЛНР" Плотницького,  легітимізуючи таким чином цю терористичну структуру.