Польща: молитва за Україну серед намірів цьогорічних паломництв на Ясну Гору
  • Пон, 15/08/2022 - 16:02

До традиційних у Польщі піших паломництв до святині в Ченстохові цього року приєдналися численні біженці з України. На Ясну Гору прибула також невелика група прочан з Белза, що на Львівщині.

Серпень, період відпусток, є у Польщі також традиційним періодом піших прощ до санктуарію Матері Божої, що на Ясній Горі в Ченстохові. У святині, де вшановується чудотвоний образ Діви Марії Ченстоховської, відомий теж як образ Чорної Богородиці, триває постійна молитва за мир в Україні. В цьому намірі відбувалися також і цьогорічні прощі. До паломників, які пішки прямували з різних міст, приєднувалися біженці з України. 

Згідно з переказами, Ченстоховська ікона Матері Божої понад півтисячоліття тому прибула до святині на Ясній Горі з містечка Белза на Львівщині, розташованого поблизу кордону. Вже тринадцятий раз поспіль до Ченстохови прибуло піше паломництво з Белза, долаючи символічний шлях, яким свого часу мандрувала ікона. Паломники, які вирушають із Белза, приєднуються до тих, які прямують із розташованого по другий бік кордону Томашува. Хоч цьогорічна група з огляду на обставини була малочисельною, її присутність мала особливе значення, принісши до стіп Богородиці страждання і надії України, яка стікає кров’ю внаслідок несправедливої агресії. 


Паломництво Святими місцями