Рада Церков обговорила з Головою Верховної Ради проблемні законопроєкти
  • Суб, 05/02/2022 - 14:18

Релігійні діячі пояснили свої зауваження до низки законодавчих ініціатив під час зустрічі з керівництвом парламенту України. Мова йшла про недоцільність ратифікації Стамбульської конвенції, необхідність заборони комерційного сурогатного материнства, вдосконалення державної сімейної політики та сприяння єднанню суспільства в умовах російської агресії.

Зустріч Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з Головою Верховної Ради Русланом Стефанчуком відбулася 4 лютого під головуванням президента Українського Біблійного товариства Григорія Коменданта

Пояснюючи позицію ВРЦіРО проти ратифікації Стамбульської конвенції, архієпископ Православної Церкви України Євстратій (Зоря) наголосив, що церкви і релігійні організації активно залучені в процес надання допомоги жертвам домашнього насильства, створили міжконфесійний сайт «Зупини насильство!» та розробили посібник для священників, лобіювали прийняття профільного законодавства у 2017 році та готові надалі працювати над його покращенням. Натомість, за його словами, релігійна спільнота не сприймає ідеологічне навантаження Стамбульської конвенції, в якій просувається гендерна ідеологія, а виступає за розвиток національного законодавства.

Митрополит Ніжинський та Прилуцький Української Православної Церкви Климент (Вечеря) висловився критично щодо урядового проєкту Закону України «Про допоміжні репродуктивні технології» (№ 6475 та альтернативні № 6475-1 та № 6475-2), який пропонує легалізувати сурогатне материнство, адже істотні зауваження до його тексту з боку релігійної спільноти не були враховані розробниками.

“Ми, звичайно, хочемо, щоб демографічна криза зупинилася в Україні, але правильним шляхом – завдяки підтримці сімей, відповідального материнства і батьківства”, – зауважив єпископ Віталій Кривицький, ординарій Київсько-Житомирський Римсько-Католицької Церкви в Україні. 

Протоієрей Української Греко-Католицької Церкви о. Олекса Петрів наголосив, що парламент має серйозно замислитися, чи доцільно гаслами про наповнення бюджету від послуг комерційного сурогатного материнства прикривати цю аморальну, ганебну діяльність, яка по суті є торгівлею українськими дітьми та сексуальною експлуатацією жінок. “Необхідно покращити державну сімейну політику, але для цього треба створити Міністерство у справах сімей, дітей і молоді”, – підкреслив священник УГКЦ.

Старший єпископ Української Церкви Християн Віри Євангельської Михайло Паночко звернув увагу парламентарів на необхідності відновлення Національної експертної комісії з питань суспільної моралі, щоб профільний закон у цій сфері знов мав належний механізм практичної реалізації. “Держава, яка не звертає уваги на моральне здоров’я нації, не матиме успіху”, – зауважив єпископ.

Представники Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій також порушили питання доопрацювання законопроєктів, які стосуються реєстрації релігійних громад в умовах адміністративної реформи, права постійного землекористування, зменшення вартості опалення та природного газу для приватних некомерційних закладів освіти – дитячих садків і шкіл, у тому числі заснованих реліг

ійними організаціями.

“У ці складні часи нам треба об’єднатися. Для цього слід зняти з порядку денного парламенту ті питання, які збурюють наше суспільство та роз’єднують, натомість працювати разом по питаннях, де є згода”, – заявив Геннадій Білорицький, юридичний радник президента Об’єднання іудейських релігійних організацій України.

Зі свого боку Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук запевнив релігійних діячів у відкритості до діалогу, до дискусій і спільного прийняття рішень. Він зазначив, що більш прості питання можна вирішувати одразу, зокрема реєстраційні, земельні, тарифні питання. Щодо складних питань будуть продовжуватися консультації з представниками ВРЦіРО та профільними комітетами парламенту.

На завершення Голова Верховної Ради підкреслив, що зараз дуже важливий період, і всі повинні усвідомлювати, що і влада, і релігійні організації мають насамперед піклуватися про добробут, безпеку і спокій наших людей. 

“Ми не маємо права сіяти паніку, бо це все породжує крах довіри, а довіра – це є найцінніше, що є в суспільстві. Тому будемо працювати, будемо рухатися у цьому напрямку разом”, – сказав Руслан Стефанчук.

У зустрічі також взяли участь Перший заступник Голови ВР Олександр Корнієнко, голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко, голова Комітету ВР з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи ВР Сергій Кальченко, голова Комітету ВР з питань антикорупційної політики Анастасія Радіна, Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, голова Державної служби з етнополітики та свободи совісті Олена Богдан.