Синод Вірменської Католицької Церкви обиратиме нового патріарха
  • Пон, 13/07/2015 - 20:03

У вівторок, 14 липня 2015 р., в патріаршому осідку Бзоммар в Лівані, збереться Синод Вірменської Католицької Церкви, аби обрати наступника Блаженнішого Нерсеса Бедроса ХІХ Тармуні, який відійшов до вічності 25 червня 2015 р. в Бейруті. Про скликання Синоду 4 липня повідомив адміністратор патріаршої Церкви єпископ Крікор Ґаброян, вислужений єпарх Паризької єпархії Святого Хреста.

Вірмени-католики перебувають у єдності з Апостольською Столицею від половини ХVІІ сторіччя. Унію з Римом підтверджено багато разів і в численних місцях. Щоб підкреслити зв’язки, які їх лучать із Наступником святого Петра, кожен патріарх додає до свого імені, яке носив перед вибором, також і ім’я Бедрос – «Петро» вірменською мовою.

Вірменська католицька Церква налічує коло 900 000 вірних, а єпископат складається із 17 ієрархів. У Римі діє Папська вірменська колегія. До сьогодні, залишаючись вакантною, існує Львівська вірмено-католицька архиєпархія, утворена 1630 року. Перед початком Другої світової війни вона нараховувала 8 парафій та 5000 вірних. Останнім архиєпископом був Преосвященний Йосиф Теодорович, який помер у 1938 році.

13 липня 1991 р. утворено Ординаріат для вірних вірменського обряду у Східній Європі, юрисдикція якого поширюється на католиків вірменського обряду у Вірменії, Грузії, Україні та Росії. Його від 2011 р. очолює архиєпископ Рафаїл Мінассіян.