Свята Меса за мир на кордоні між Аргентиною й Чилі
  • Чтв, 17/03/2016 - 10:03

Понад дві тисячі паломників з Аргентини та Чилізібрались на урочисту Святу Месу за мир, яка була відслужена 6 березня 2016 року на кордоні між цими двома народами. У високогірній місцевості Тромен вшановується велике розп’яття Ісуса Христа, яке споруджене тут з ініціативи Слуги Божого єпископа Франсіска Суберкасо.

Святу Месу очолив чилійський єпископ Франсіско Хав’єр Стеґмайєр у співслужінні аргентинського єпископа Вірхініо Брессанеллі, який під час проповіді наголосив, що Церква покликана пригадати вірним, що будь-який кордон, хоч і є необхідним для суспільства, не був створений Богом. Господь створив всесвіт без меж, створив землю для всіх людей. Створив прекрасну природу, щоб усі могли нею насолоджуватись та з пошаною використовувати. Слово мир означає розп’ятого Христа і пригадує життєву програму двох сусідніх народів – аргентинців та чилійців, які повинні завжди жити у мирі. «Незважаючи на те, що нас розділяє кордон, ми об’єднані вірою», – сказав аргентинський єпископ.

Від 1950 року у першу неділю березня  аргентинці і чилійці спільно моляться за мир біля підніжжя Хреста з Тромен. Єдиний раз, коли така зустріч не змогла відбутись, був 2010 році, після землетрусу, який зруйнував Чилі.

Блаженний Франсіско Суберкасо започаткував ці богослуження з нагоди посвячення фігури розп’ятого Христа в той часу, коли між Аргентиною та Чилі тривала гостра прикордонна суперечка. Його метою була молитва за зміцнення мирних стосунків між обома країнами. З кожним роком на традиційну Євхаристійну відправу за мир збирається дедалі більше прочан, серед яких численні священики та богопосвячені особи.