"Московський патріархат насправді обманює, проповідаючи неправду",- рівненський священик
  • Втр, 02/09/2014 - 19:15

Сорокавосьмирічний отець Віталій Ейсмонт, родом з Донбасу, мешкав у Коростені, а нещодавно переїхав до Рівного.

Священика відсторонили від служіння в Українській православній церкві Московського патріархату. Прихисток знайшов він у одній із рівненських святинь. Що стало причиною переходу священика до УПЦ КП дізнавалися журналісти «ЧаРівне.Інфо».

Отче, у сані священства ви уже 23 роки. Що змусило змінити місце служіння?

- Служив УПЦ вірою і правдою, щиро вірячи в те, що ця Церква захищає своїх вірян, навчає їх Христової істини та веде до спасенного пристанища Царства Божого Світла. Однак події Майдану, а вслід анексія Криму і війна на Донбасі, показали, що УПЦ (МП) насправді повертається до своїх вірян спиною, обманює, проповідаючи неправду (фальшивку з православноподібними сентенціями) про свій народ і внаслідок чого веде до царства пітьми. Бо ж, як відомо, "якщо сліпий веде сліпого...". Я не міг надалі захищати інтереси УПЦ (МП) і продовжувати бути її кліриком.

Як проявляли свою незгоду із позицією УПЦ (МП)?

- Шостого травня я вперше взяв участь у літургійному богослужінні зі священством Київського патріархату. Це була служба на день Юрія Переможця у Видубицькому монастирі. Богослужіння очолював Патріарх Філарет.

Як відреагувало представництво церкви на цю подію?

- За це я був покараний правлячим архієреєм УПЦ (МП) митрополитом Віссаріоном - мене заборонили у служінні. Святіший патріарх Філарет цю заборону не визнав, і я після певних вагань, став служити у храмах Київського патріархату.

Чи правда, що відтепер ви служитимете в одному із рівненських храмів?

- Так. Нещодавно я подав прохання архиєпископу Іларіону, керуючому Рівненською єпархією УПЦ КП, на прийом у клір його єпархії. Прохання було задоволено, після чого я отримав благословення тимчасово служити у Покровському соборі м. Рівне.

Які враження на вас справив Покровський собор?

- Собор мені дуже сподобався. І не лише зовнішним виглядом. У ньому служать хороші священики - побожні пастирі Христові, чудово співає хор - усе побудовано так, що людині, яка прийшла у храм, хотілося б молитися.

Щоб служити у Рівненській єпархії потрібно переїжджати…

- Так, спочатку шукатиму пристановище для себе особисто (для того, щоб міг мати своє помешкання під час черги свого служіння). В перспективі вирішатиму питання переїзду всієї родини до Рівного (чи населених пунктів біля міста).

Окрім священичої служби ви займалися й іншою діяльністю. Розкажіть про неї.

- Маю практику викладання основ християнської етики у школах, духовних бесід з дорослими (переважно біблійної тематики), тюремного пастирства, служіння у госпісі. Брав участь у декількох фестивалях ЗМІ православних. Публікувався у пресі, вів (до отримання заборони) передачі на місцевому телебаченні та радіомовленні.

 

Наразі о.Віталій потребує допомоги рівнян. На руках у нього залишилося шестеро дітей віком від 1 до 23 років. Окрім спадку дружини Оксани – маленького будинку у Коростені – родина не має нічого.

Щоб допомогти родині священика, можна надсилати кошти на картку отця ПриватБанку 5168 7572 5995 3935.

Підготувала Тетяна СТАЦЬКА
 


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць