Кардинал Паролін про дипломатичні зусилля проти лиха торгівлі людьми
  • Суб, 10/02/2024 - 10:56
У контексті Всесвітнього дня молитви та роздумів проти торгівлі людьми Державний Секретар поділився думками про необхідність об’єднання зусиль у запобіганню цьому явищу в контексті міграційних потоків, які перетинають Середземне море.

У четвер, 8 лютого 2024 р., відзначався 10-й Всесвітній день молитви і роздумів проти торгівлі людьми. Сексуальна експлуатація, примусова праця та рабство щороку торкаються мільйонів людей по всьому світу. За даними Організації Об'єднаних Націй, це третій за прибутковістю вид нелегальної діяльності. Наприкінці минулого року, за оцінками Управління Верховного комісара ООН з прав людини, 50 мільйонів людей стали жертвами однієї з форм експлуатації, яку можна прирівняти до торгівлі людьми. Мігранти є одними з перших жертв торгівлі людьми, і саме тому дипломатія Святого Престолу, повністю залучена до боротьби з цим злом, закликає до участі всіх зацікавлених сторін. На цьому наголосив кардинал П'єтро Паролін, Державний Секретар Святого Престолу, в інтерв’ю приуроченому до цієї дати.

Розмова була записана на полях заходу, що відбувався 7 лютого в посольстві Марокко на честь кардинала Пароліна, якого король Мохамед VI призначив членом Королівської Академії Марокко. Відправною точкою інтерв’ю став той факт, що ця північноафриканська країна є транзитною країною для мігрантів із субсахарської Африки, що прямують до Іспанії.

Змінити бачення міграції

Ділячись думками про те, як ватиканська дипломатія та дипломатія загалом може зробити свій внесок у те, щоби покласти край нелегальному трафікові людей по обидва береги Середземномор’я, Державний Секретар Святого Престолу зазначив, що йдеться про дуже складне питання, оскільки є чимало факторів, які стосуються теми міграції. «Я вважаю, що рішення залишається таким самим, тобто, щоб проблемою займалися всі, і щоб кожен брав на себе свою частку відповідальності у її вирішенні. Мені здається, що це фундаментальний момент. Крім того, потрібно, щоб змінився погляд на міграцію: щоб це був не лише негативний підхід чи продиктований страхом, бо страх ніколи не є добрим порадником, а щоб це був позитивний підхід, який бере до уваги всі проблемні моменти і намагається їх вирішувати. Спільний підхід і позитивний підхід», – наголосив він.

У цьому контексті кардинал П’єтро Паролін вказав на фундаментальну роль діалогу між країнами, і не лише Середземномор’я, але й усієї Європи. «На жаль, країни, що прилягають до Середземномор'я, часто, так би мовити, змушені самотужки нести тягар цього явища, також і його серйозність. Отже, потрібно, щоб дійсно була співпраця з боку всіх: мені це здається принципово важливим», – сказав Державний Секретар Святого Престолу.