У «Відкритому Університеті» говорили про християнське бачення гідної праці людини
  • Пон, 02/06/2014 - 22:52

30 травня 2014 року за ініціативою Комісії УГКЦ Справедливість і Мир в осередку ЛМГО «Українська молодь – Христові», що у місті Львові на вул. Пекарській 13, відбулася молодіжна просвітницька зустріч у рамках всеукраїнського заходу «Відкритий Університет».

Цього вечора молодь мала нагоду обговорити одну із актуальних тем Cоціального вчення Церкви – працю людини.

До присутніх звернулися запрошені доповідачі: Ярослав Ковалишин, член президії Всеукраїнського об’єднання солідарності трудівників ВОСТ «ВОЛЯ» і комітету профспілки «ВОЛЯ» та Катерина Сухоребська, голова молодіжної секції профспілки «ВОЛЯ». Вони фахово представили дану проблематику, зокрема, християнське бачення гідної праці людини, принципи та умови досягнення достойних умов праці, відстоювання особистих прав і не допущення зловживань з боку роботодавця.

«Праця – обов’язок кожного християнина. У праці ми можемо як реалізувати себе та досягти успіху, так і бути корисними для інших. Гідна праця, як складова щастя людини, можлива лише на основі універсальних цінностей християнської моралі. Коли говоримо про працю, то людина має бути центром і ціллю всього економічного і суспільного життя. Католицьке соціальне вчення встановлює рівновагу між особистісним і суспільним. Християнський підхід до проблематики праці опирається на принцип солідарності та субсидіарності: я, як людина окремо допомагаю спільноті, солідарний з іншими, щоб досягти як власних цілей, так і допомогти у цьому ближнім» – наголосив Ярослав Ковалишин.

Роль християнських цінностей у діяльності профспілок представила голова молодіжної секції профспілки «ВОЛЯ» Катерина Сухоребська. Вона зауважила, що не все те, що носить назву «профспілка», справді заслуговує на довіру. Існують і «несправжні» профспілки, у які нас за замовчуванням записують на місці роботи. Мета профспілок – це допомогти своїм членам отримати допомогу у своїх проблемах: захист у випадках невідповідних умов праці, загрози звільнення, тиску та різних спірних питаннях. Тому важливо, щоб профспілки керувалися відстоюванням гідної праці, засади якої передбачені у 10-ти Заповідях Божих («не кради», «не вбивай», «пам’ятай день святий святкувати»…), Заповідях любові («люби ближнього свого, як самого себе»), тощо.

Далі молодь мала нагоду обговорити проблематику гідної праці у групах. Під час жвавого обговорення та дискусії лунало ще багато запитань та цікавих аргументів для покращення сфери працевлаштування в українському контексті. 

Диякон Ярослав Заричанський, секретар Комісії УГКЦ Справедливість і Мир, в свою чергу, коротко розповів про діяльність і важливу роль неприбуткових організацій в Італії та популярність волонтерського служіння у цій країні. Наприкінці зустрічі він подякував доповідачам та всім присутнім за спільну зустріч та активне обговорення представленої теми і виявив сподівання, що сучасна молодь, керуючись християнськими цінностями виступатиме за економіку, яка відстоюватиме пріоритети людської гідності та сприятиме поширенню солідарності в сучасному українському суспільстві.

Інформаційна служба Комісії УГКЦ Справедливість і Мир