Християнофобія

 • Четвер, Травень 9, 2024 - 13:41

  Нігерія залишається країною із найбільшою кількістю жертв серед християн за останній час. Ісламські бойовики регулярно здійснюють напади на християнські поселення в центральних та північних регіонах і вирізають мешканців, включно із жінками та дітьми.

 • Четвер, Квітень 25, 2024 - 16:57

  Мусульманські екстремісти підпалили кілька будинків християн у провінції Мінья на півдні Єгипту, продовжуючи антихристиянське насильство менш ніж за два тижні до святкування цими християнами Великодня.

  За даними «The New Arab», коли антихристиянським фанатикам не вдалося позбавити християн їхніх будинків у відплату за спробу побудувати церкву в селі Аль-Фавахер, вони спалили будинки ввечері 23 квітня, інформує CNA.

 • Вівторок, Квітень 16, 2024 - 15:32

  Найкращою відповіддю на насильство і страх є молитва і мир, заявив архиєпископ Ентоні Фішер після нападу на ассирійського єпископа Мар Марі Еммануїла 15 квітня 2024 року.

  “Закликаю віруючих не реагувати на ці події зі страхом, уникаючи місць культу, боячись нових нападів, чи з гнівом, беручи участь в актах розправи чи помсти. Найкраща відповідь на насильство і страх – це молитва і спокій”, – сказав католицький архиєпископ Сіднея.

 • Четвер, Квітень 4, 2024 - 14:05

  Останній звіт Евангелічного братства Індії (EFI) висвітлює тривожне збільшення насильства та систематичного переслідування християнської спільноти країни, зафіксувавши значний сплеск інцидентів у 2023 році.

   

  У 2023 році зафіксовано аж 601 інцидент, що на 45% більше, ніж 413 випадків попереднього року.

   

 • Середа, Березень 20, 2024 - 17:09

  Християнські лідери в Індії засудили загрозу з боку фундаменталістської індуїстської групи, яка хоче заборонити християнські символи в школах, включаючи хрести, статуї та релігійний одяг.

  "Християнські місіонери перетворюють школи та навчальні заклади на релігійні інститути, — заявив Сатья Ранджан Борах, президент індуїстської націоналістичної групи Kutumba Surakshya Parishad (Рада з безпеки сім'ї). — Ми цього не допустимо". Ці коментарі були оприлюднені 7 лютого на прес-конференції в штаті Ассам, розташованому на північному сході Індії.

 • Середа, Березень 20, 2024 - 13:10

  В Іспанії католицький священник постане перед судом за критику ісламу. Його звинуватили у “злочині на ґрунті ненависті”. Отцеві загрожує до трьох років ув’язнення.

 • Понеділок, Березень 18, 2024 - 17:32

  Християни в Пакистані продовжують жити в труднощах. 16 серпня минулого року напад мусульманського натовпу в Джаранвалі на церкви, квартири та робочі місця послідовників Христа шокував країну. Але є ознаки надії. Нещодавно Верховний суд відхилив звіт, поданий владою провінції Пенджаб, закликавши до подальшого розслідування. Після 304 арештів було зареєстровано лише 22 справи та зібрано лише 18 обвинувальних актів.

 • П'ятниця, Березень 15, 2024 - 12:02

  У середу, 13 березня, в Південно-Африканській Республіці вбили замбійського місіонера. Напередодні там же були вбиті троє коптських монахів. Цілком ймовірно, що ці два злочини не пов’язані між собою. Однак вони свідчать про те, що ситуація в Південній Африці стає все більш небезпечною, в тому числі і для християн. Про це пише Vatican News.

 • Середа, Березень 6, 2024 - 12:48
  У відповідь на зростаючі загрози та напади на релігійну свободу по всьому світу, Сенат США ініціював резолюцію, що закликає американський уряд активно використовувати дипломатичні засоби та санкції для протидії порушенням релігійних свобод.
   
 • Четвер, Лютий 29, 2024 - 12:57

  Під час 55-ї сесії Ради з прав людини, що відбувається в Женеві, Постійний Спостерігач Святого Престолу при ООН висловив тривогу з приводу численних порушень прав людини в світі і підкреслив, що «в процесах прийняття рішень і багатосторонньої дипломатії людська гідність повинна бути в центрі уваги, й так само повинна бути керівним принципом у розвитку та у використанні штучного інтелекту»

   

 • Середа, Лютий 28, 2024 - 13:03

  Через Державного Секретаря Святого Престолу Папа Франциск склав співчуття християнській та мусульманській громадам Буркіна-Фасо, де скоєно напади на католицький храм і мечеть.

   

 • Вівторок, Лютий 20, 2024 - 19:52

  У рамках кампанії проти громадянського суспільства режим Нікарагуа заборонив скаутів. За повідомленнями ЗМІ, уряд позбавив правового статусу національну скаутську організацію та інші громадські організації.

 • Вівторок, Лютий 20, 2024 - 16:23

  У 2023 році Іран здійснив масові арешти християн, зосередивши увагу на тих, хто розповсюджував Біблії, викликаючи занепокоєння серед правозахисних організацій і викликаючи заклики до міжнародної спільноти реагувати.

   

  За даними спільного щорічного звіту організацій Article 18, Christian Solidarity Worldwide, Open Doors та Middle East Concern, третина затриманих мали при собі кілька копій Біблії. Загалом у 2023 році було задокументовано 166 арештів, що порівняно зі 134 у 2022 році.

   

 • Вівторок, Лютий 13, 2024 - 14:21

  На Різдво 2023 року бойовики фулані в Нігерії вбили 195 християн у щонайменше 20 громадах штату Плато. У резолюції від 6 лютого Європарламент засудив ці акти насильства, однак формулювання та мотивація депутатів викликає запитання.

 • Вівторок, Лютий 13, 2024 - 13:31

  У Нігерії християни стикаються з безперервними нападами з боку радикалізованих бойовиків-фулані, що викликає занепокоєння щодо можливої продовольчої кризи

 • Понеділок, Лютий 12, 2024 - 17:01

  У Китаї зростає тиск на християнські сім’ї, змушуючи їх відмовляти дітей від віри через загрози соціальному забезпеченню та заборону на відвідування церков, що ставить перед ними важкий моральний вибір.
  Про це повідомляє slovoproslovo.info з посиланням на christiantoday.com

  Партнери організації Release International, яка підтримує переслідуваних християн по всьому світу, повідомляють, що школярам доводиться заявляти про свою християнську віру. Ті, хто визнають себе християнами, змушені підписувати обіцянку відмовитися від своєї віри.

 • Понеділок, Лютий 12, 2024 - 14:52

  Після нещодавніх арештів священників і монахині в Індії за звинуваченнями в порушенні «антиконверсійних» законів країни, де більшість населення становлять індуїсти, католицький єпископ розіслав заклик «штурмувати небеса молитвами».

  7 лютого єпископ Ігнатій Д’Соуза з Барейлі опублікував «молитовне прохання» в соціальних мережах, інформує CNA.

  «Я прошу вас штурмувати небеса, щоб усі, хто дотичний до цієї делікатної справи, могли бути просвітлені Святим Духом, і наші брати могли бути незабаром звільнені», — просить він.

 • Середа, Лютий 7, 2024 - 13:21

  Турецька влада продовжує працювати над реконструкцією іншої важливої ​​візантійської Церкви Хора у Стамбулі на мечеть і планує відкрити її для мусульман 23 лютого. Про це повідомляє wiara.pl з посиланням на щоденну газету Yeni Safak.

  План реконструкції церкви, яка майже 80 років слугувала музеєм, бере початок у 2020 році, коли президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган видав указ, який передбачав також перетворення на мечеть і колишнього музею Святої Софії.

 • Вівторок, Лютий 6, 2024 - 17:04

  В'єтнамський уряд розглядає простий акт молитви як пряму загрозу своїй владі та легітимності – засновник правозахисної групи

  В'єтнамського християнина з племені монтаньярів засудили до 4,5 років ув'язнення за звинуваченням у «розколі та підбурюванні» за проведення молитовних зборів у себе вдома, повідомляє The Christian Post.

  Вирок винесено на фоні напруженості, що зберігається між релігійною практикою і державною політикою в комуністичній країні, що особливо зачіпає меншість монтаньярів та їх християнську віру.

 • Вівторок, Лютий 6, 2024 - 13:17

  Напад і плювки на настоятеля німецького бенедиктинського абатства Успіння Пресвятої Богородиці - Дорміціо отця Нікодима Шнабеля в Єрусалимі, вчинені радикальними ортодоксними євреями, викликали обурення. Латинський Патріархат Єрусалима, який представляє католиків у Святій Землі, різко розкритикував інцидент, який стався минулої суботи біля Стіни плачу в Старому місті Єрусалима. Про це повідомляє ekai.pl.

Сторінки