Публікації

  • 7 Червень 2024 (17:17)

    Вижниця — місто на пограниччі північної Буковини і Галичини, на яке мали вплив обидва краї колишньої Галицької Руcі, які довго перебували у складі різних держав. З одного боку — належність Буковини від XIV до майже кінця XVIII століття до Молдавського князівства, а отже — пережиття усіх етапів його історії зі зв’язками дуже широкого спектра, від Османської імперії, Польського королівства та Війська Запорозького до союзу з Російським царством. З іншого — вплив Галичини.

  • 7 Червень 2024 (11:30)

    У світі повітряних тривог, вибухів, гулу генераторів та похоронних маршів не залишилося ні часу, ні простору для мрій. Бо мріяння – це завжди про якусь будучність, чи бодай майбутнє; а що може бути завтра під небом, оглушеним сиренами і ракетним свистом, коли полум’я війни, видається, розгоряється щораз дужче? Мрії – це плоди надії, а де знайти надію серед смерті, духовного занепаду, корупції й неправди, що торжествує? Але – чудесна річ: комусь це таки вдалося.

  • 5 Червень 2024 (12:46)

    Для розуміння ваги і значення постатей Миколи Устияновича та Маркіяна Шашкевича — українських греко-католицьких священників, літераторів та громадських діячів, слід нагадати, чим була Австро-Угорська («клаптикова», як її називали) імперія у першій половині ХІХ століття, і яким було становище народів під цісарською короною, зокрема, у її східних землях — Галичині, Буковині та Закарпатті.

  • 4 Червень 2024 (16:26)

    У травні в Єрусалимі головні свята трьох основних релігій — християнська Пасха, юдейський Песах та місяць Рамадан — пройшли майже без паломників з-за кордону.

    У цю пору року святі місця та вулиці Старого міста зазвичай переповнені туристами та паломниками, але останні вісім місяців вони були порожніми через війну Ізраїлю та ХАМАС.

  • 29 Травень 2024 (17:15)

    Чи можливо любити своїх ворогів? По-людськи — неможливо. Любити ворогів може лише той, хто відчуває себе безмежно любленим Богом. Тоді ми маємо силу ставитися до інших людей так, як Бог ставиться до нас. А Він любить мене, знаючи всю мою невірність, усі мої гріхи. І коли ми відчуваємо ту теплоту Божої любові в собі, то легко можемо нею поділитися. Любити ворогів не означає погоджуватися з їхніми вчинками. Іноді навіть зупинити ворога силою зброї може бути виявом любові до нього.

  • 28 Травень 2024 (09:46)

    У неділю Розслабленого, 26 травня 2024 року, архиєпископ і митрополит Львівський владика Ігор Возьняк під час проповіді застановився над чудами апостола Петра та оздоровленням розслабленого Ісусом Христом. Що означають ці чудесні події для нас сьогодні?

    З цієї проповіді митрополита Ігоря Возьняка ви довідаєтеся:

  • 28 Травень 2024 (09:34)

    Чому радянська влада, як і її попередниця — російська імперія, так запекло намагалася знищити Українську Греко-Католицьку Церкву? Перш за все, тому, що УГКЦ була одним із осередків творення і гуртування українського народу як нації, духовним осердям цих процесів. Тому удари цих режимів спрямовувалися і на Церкву як релігійну інституцію, яка мала значну вагу в українському середовищі, і на її служителів — священників.

  • 27 Травень 2024 (17:17)
    У черговій публікації з циклу, присвяченого Другому Ватиканському Соборові, розглянемо перебіг другої сесії цієї всецерковної асамблеї, згадуючи про перші документи.

    Зосередившись попереднього разу на промові Папи Павла VI в день відкриття другого соборового періоду, словах, що стали програмою подальшого розвитку ІІ Ватиканського Собору, переходимо до розгляду перебігу цієї сесії, знайомлячись із пропозиціями соборових отців, прийнятими остаточними рішеннями та подіями, що відбувалися у світі впродовж цього соборового періоду.

  • 17 Травень 2024 (15:39)

    У книзі-інтерв’ю з Вітторіо Мессорі кардинал Ратцінґер, серед іншого, ділився думками про кілька критеріїв на шляху оцінювання автентичності об’явлень.

  • 16 Травень 2024 (10:45)

    Останнім часом у світі, зокрема в Україні, через Інтернет і не тільки, поширюють різні приватні «об'явлення», лжепророцтва, котрі містять у собі домішки єретичності, суперечності у відповідності до офіційного вчення Католицької Церкви і св. Писання. Чималого ажіотажу наробили термінові «Господні попередження», нібито «послання» нашого Господа Ісуса Христа до людства через жінку Марія. Це так звані «ірландські об’явлення» разом із сумнівною «печаттю живого Бога» , «Книгою істини» чи «молитвами» хрестового походу. Вірити в них і їх розповсюджувати – злочин проти християнської віри.

  • 14 Травень 2024 (18:28)

    Попри війну, «Євробачення» залишається в Україні дуже популярною подією. Показово, що тема цього шоу змагалася в інформаційному просторі з темою наступу росіян на Харківщині і, можливо, навіть виявилася більш привабливою.

    Про це пише Політична Теологія.

  • 13 Травень 2024 (16:24)

    Понтифікат, як і все життя Івана Павла ІІ, було нерозривно пов’язане з довірою свого життя Марії. Totus Tuus – це гасло стало його гаслом ще в Кракові, коли він служив єпископом як Кароль Войтила. У 43-ту річницю нападу на Івана Павла ІІ ми показуємо взаємини Папи-поляка з Марією й об’явлення у Фатімі, які почалися 13 травня, але на 64 роки раніше.

    У Фатімі сталася друга спроба вбити Папу-поляка.

  • 13 Травень 2024 (12:43)
    Продовжуючи ознайомлення з історією та працями Другого Ватиканського Собору, що є елементом приготування до Святого Року 2025, сьогодні переходимо до відкриття другої сесії собору, що відбулося восени 1963 року.
  • 9 Травень 2024 (18:13)

    Може бути важко називати Бога «Отцем», коли наш власний земний батько розчарував нас або, можливо, навіть покинув нас.

    Багатьом із нас важко називати Бога «Татом». Кожного разу, коли ми це робимо, у нашій свідомості може спливати потік земних образів.

    Як би ми не намагалися це заперечувати, наш власний досвід спілкування з татами відіграє вирішальну роль у нашому сприйнятті Бога.

    Люблячі тати

    Якщо у нас є батько, який любить нас і який милосердний до нас, то буде порівняно легко уявити Бога, який є досконалістю цієї любові та милосердя.

  • 9 Травень 2024 (17:50)
    Нове наукове дослідження безпрецедентного масштабу дозволило точно датувати знахідки періоду Першого Храму, які були виявлені в Місті Давида, і пролило світло на події, згадані в Біблії. Воно кидає виклик загальноприйнятим уявленням про те, що столиця Юдейського царства була маленьким поселенням в часи правління Давида, переконуючи, що Єрусалим займав величезну територію вже понад 3000 років тому.
  • 9 Травень 2024 (17:09)

    Поділіться любов’ю та вдячністю за все, що вона зробила, цієї неділі подаруйте своїй матері сповнене віри спілкування.

    У неділю ми святкуємо та вшановуємо неймовірних жінок у нашому житті через любов і вдячність. Для католиків це не лише квіти та сніданок у ліжко (хоча вони теж чудові!), але й наповнення дня ноткою віри та вдячності.

    Ось п’ять особливо католицьких способів вшанувати мам у цей День матері, які ідеально підійдуть для всієї родини та неодмінно викликатимуть посмішку на їхніх обличчях.

    1 - ПІДІТЬ РАЗОМ НА СЛУЖБУ БОЖУ

  • 6 Травень 2024 (17:04)

    Що говорить Католицька Церква про пожертви на храм? Чи зобов’язаний католик підтримувати Церкву фінансово?

    Жертвування – це важлива частина віри. Канонічне право чітко прописує наш обов’язок допомагати у потребах Церкви. Це частина нашої колективної відповідальності за добробут Церкви, щоб вона мала усе необхідне для богослужінь, для справ апостольства та милосердя, а також для належної підтримки служителів.

    Але що робити у випадку, коли ти не маєш можливості підтримувати фінансово?

  • 4 Травень 2024 (16:18)

    Дорогі в Христі браття і сестри! У цей світлий день перемоги життя над смертю, добра над злом, правди над неправдою закликаю вас впевнено перебувати у вірі, надії та любові, які нам приносить воскреслий Господь. У радості Воскресіння вітаю наших воїнів-героїв, синів і дочок України, які захищають нас на фронті й готові жертвувати усім з любові до своєї землі та рідного народу. Ми віримо у вашу в Бозі силу, ми цінуємо вашу стійкість перед злом, над яким неминуче здобудемо перемогу.

    ВЕЛИКОДНЄ ПОСЛАННЯ
    БЛАЖЕННІШОГО СВЯТОСЛАВА

  • 3 Травень 2024 (12:46)

    Церква ввійшла в так зване «Пасхальне Тридення», яке у богослужбовій літургійній традиції починається у Великий Четвер і закінчується Пасхальним Всенішним, тобто Пасхальною Утренею з Літургією свята Воскресіння Господнього.

    Для того, щоб зрозуміти усе таїнство цих подій, важливо заглибитись у богословʼя триденного говіння.

    Великий Четвер

    Вечері Твоєї тайної днесь, Сину Божий

    мене причасника прийми,

  • 2 Травень 2024 (15:05)

    “Світлиця велика, вистелена килимами і готова”, – описував євангеліст Марко місце Тайної Вечері. “Коли ж настав вечір, сів він до столу з дванадцятьма учнями”, – свідчив євангеліст Матвій. Ісус заповів: “Щоб ви любили один одного, як я вас полюбив! Ніхто не спроможен любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає”, – записав його слова Іван.

Сторінки